Medzi nami dievčatami, nikdy vás v detstve nenapadlo na čo slúži záhadné vrecko vnútri nohavičiek? 

My, mladí naivní tvorovia, sme predpokladali, že táto tajná diera slúži mladým ženám na ukrytie kondómu alebo náhradnej vložky. U nás, mladých a naivných, toto vrecko zostalo panensky nedotknuté.

Koniec koncov, tak čo to je?

Ukázalo sa, že to nie je vrecko, ale klin, úhľadne všitý doplnkový materiál z prírodnej látky.

Pretože pri šití nie je možné zašiť obe strany, jeden šev zostáva nezašitý. Preto to vyzerá ako vrecko. Klin je potrebný pre udržiavanie osobnej hygieny, s ktorou sa nespájajú mnohé moderné textílie, z ktorých sa vyrába spodná bielizeň (polyester, látky, napodobňujúce hodváb a satén, čipka, atď.).

V skutočnosti si sliznica vyžaduje jemnú starostlivosť, inak sa začne dariť baktériám a dôjde k narušeniu mikroflóry. Pletený klin chráni pred podráždením trením a prirodzeným potením. Preto sa zvyčajne všíva do spodnej bielizne pre každodenné nosenie.

Ale v niektorých moderných nohavičkách sa toto vrecko nenachádza, pretože sa predpokladá, že také nohavičky sa nosia len na niekoľko hodín. Mnohé ženy doteraz vôbec netušili, na čo slúži toto tajomné vrecko. Ak vaša priateľka to tiež nevedela, podeľte sa s ňou o tento článok na sociálnych sieťach.