Snubné prstene nemerajú lásku, ale skôr symbolizujú zámer danej osoby stráviť zvyšok života so svojím milovaným partnerom či partnerkou.

Nasledujúci príbeh je o Ariel Desiree McRae z Tennessee, ktorá si so svojím priateľom kúpila snubné prstene len za 130 dolárov, lenže reakcie predavačky v klenotníctve boli naozaj zarážajúce …

Ariel sa však rozhodla svoj príbeh zverejniť a vysvetliť, prečo pre ňu nie sú podstatné drahé šperky, ale niečo oveľa dôležitejšie.

“Ja ani môj manžel toho veľa nemáme. Žijeme od výplaty k výplate, musíme platiť účty a jedlo tiež niečo stojí. Po takmer dvoch rokoch vzťahu sme si však povedali, že už nebudeme na nič čakať a vezmú sa.

Ani som nepremýšľala o tom, ako by mali naše snubné prstienky vyzerať. Jediné, čo som chcela, aby to boli dva rovnaké krúžky z Pandory, ktoré by boli symbolom našej lásky. Medzitým, čo sme vyberali prstienky, k nám došla predavačka s tým, aby nám pomohla. Keď som jej ukázala, ktoré sme si vybrali, vypadla z nej nasledujúca veta, na ktorú nikdy nezabudnem: “Nemôžem uveriť tomu, že si toto môže niekto vybrať ako svoje snubné prstienky.

To je vážne úbohé! “

Akonáhle to dopovedala, pozrela som sa na manžela. V ten moment sa mu z tváre vytratil úsmev aj akékoľvek nadšenie. Bolo na ňom toľko vidieť, ako sa viní za to, že mi nemôže kúpiť iný, krajší a drahší prstienok. Cítil, že ako muž zlyhal a preto sa ma znovu spýtal, či som si istá, že ich chcem a či som spokojná a je všetko v poriadku.

Cítila som, že pri predstave, že nie som šťastná, je celý rozrušený. Lenže ja si ho nebrala kvôli prstienku, ani kvôli peniazom. Preto som mu odpovedala, že nejde o hlúpy krúžok, na ňom vôbec nezáleží. Záleží len na láske, ktorá nejde kúpiť. V tom prípade sme tieto prstienky kúpili a z obchodu odišli.

Svojho manžela by som si vzala, aj keby sme miesto prstienkov mali mať len nejaké tesniace krúžky. Kedy sme ako ľudstvo klesli tak hlboko, že si myslíme, že jediný spôsob, ako muž dokáže ženu milovať je ten, pokiaľ jej kúpi drahý a obrovský prsteň? Iste, sú krásne. A áno, iste po nich každá žena túži, ale prečo to všetko? Prečo hmotné vlastníctvo rovná sa láska?

Môj manžel sa toľko bál, že si ho kvôli tomu nebudem chcieť vziať. Len kvôli tomu, že nemá dostatok peňazí na drahý prsteň. Svet mu to tak predhadzuje a to je hrozne smutné. My na to ale kašleme, kúpili sme si prstienky za 130 dolárov a sme šťastnejší, než sme si kedy dokázali predstaviť. “