Dokážete si predstaviť, že by bola stíhaná britská Kráľovná Alžbeta II? Jeden britský občan oznámil na policajnú stanicu vo West Yorkshire, že panovníčka spáchala vážny priestupok…

 

Anonymnému britskému občanovi sa nepáčilo, ako Alžbeta II. pri ceste v aute na každoročné zasadnutie v Parlamente nesúci názov State Opening of Parliement nepoužila bezpečnostný pás, tak sa rozhodol, že zavolá na políciu vo West Yorkshire. Domnieval, sa že porušila zákon. A zákon týkajúci bezpečnostných pásov hovorí jasne: “Musíte použiť pás, pokiaľ je v sedadle, ktoré používate namontovaný.”

Ale kráľovná je kráľovná, a tá hrá podľa vlastných pravidiel. Čo niektorých britských občanov práve štve. Keby bol pristihnutý ktokoľvek iný, bol by nemilosrdne potrestaný pokutou vo výške 500 libier (cca 15 tisíc Sk). Ale prečo britská panovníčka nemôže byť zločincom? Je to preto, že polícia, súdy a väznice spadajú práve pod ňu a kráľovstvo. Takže nemôže byť, okrem výnimočných prípadov, zatknutá, stíhaná ani väznená.

Je pochopiteľné, že táto nezvyčajná kauza bola na policajnej stanici vo West Yorkshire zmetená zo stola. Prípad nepovažovali za niečo naliehavé, čomu by museli venovať pozornosť. Tom Donohoe z policajnej stanice upozornil: “Zdôrazňujem, že číslo 999 slúži iba k núdzovým situáciám.”

A že to s miestnymi občanmi nemajú jednoduché, dokladá aj fakt, že dokonca majú svoj zoznam bizarných volaní ako napríklad správa majiteľa domu, na ktorého záhrade leží mŕtvy holub, alebo sťažnosť na chrápanie vlastného psa, alebo dokonca hororový zážitok z prítomnosťou cudzej mačky v dome !