Kto by nemal rád paradajky? Okrem toho, že sú chutné, obsahujú aj veľa vitamínu C a lykopénu, ktoré posilňujú náš imunitný systém a predchádzajú rôznym ochoreniam…

Lykopén je vzácny antioxidant, ktorý dáva paradajke jej červenú farbu. Nachádza sa tiež v mrkve, guave, papáji a v červenom melóne.

Ako vplýva lykopén z paradajok na naše telo

Tento silný antioxidant účinne bojuje proti voľným radikálom v tele. Mnohé štúdie potvrdili, že výrazne znižuje riziko rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení.

Lykopén taktiež odďaľuje proces starnutia a neutralizuje škodlivé účinky UV žiarenia.

Táto skvelá nutričná látka bola predmetom mnohých štúdií, ktoré potvrdili, že dokáže výrazne znižovať riziko rakoviny prostaty o 50%. Niektoré štúdie tiež ukazujú, že lykopén bojuje proti rakovine kože, pľúc a pažeráku.

100 g zrelých paradajok obsahuje 3,3 až 7,1 mg lykopénu, kým paradajková šťava obsahuje až 150 mg lykopénu na 1 liter.

Podľa odborníkov potrebujeme len 30 mg tohto antioxidantu, aby sme z neho dosiahli klinický účinok. No a paradajky sú skvelou voľbou, ako ho získať.

Namiesto toho, aby ste ich kupovali každý deň v obchode, odporúčame vám pestovať si vlastné vo svojom dome či byte1. Je to pomerne zábavný a pritom jednoduchý proces, ktorý vám poskytne nevyčerpateľný zdroj tejto plodiny.

Dnes vám ukážeme, ako sa robí pestovanie paradajok v 2 litrovej (alebo 1,5 litrovej) plastovej fľaši doma na balkóne.

Inými slovami, nedostatok priestoru už viac nie je výhovorkou.

Pokračovanie na ďalšej strane …